Утепление стен

Written by bobrpravda   // 16.01.2015   // 0 Comments

Село над Ворсклой

Село над Ворсклой

Пінопласт — це матеріал, що отримується шляхом спінювання полімерів парами легкокипящих вуглеводнів.

У будівництві широко застосовується пінополістирол — пінополістирол, його ячеистая структура перешкоджає конвекційної передачі тепла, що дозволяє значно зменшити товщину фундаментів і несучих конструкцій без погіршення функціональних якостей.

Утеплення стін пінопластом — ефективний спосіб зниження вартості будівництва і скорочення експлуатаційних витрат житлових і промислових будівель.

Основні переваги утеплення стін пінопластом

Використання пінопласту як утеплювач стін має такі переваги:

знижуються витрати на будівництво;
завдяки довговічності пінопласту збільшується термін експлуатації огороджувальних конструкцій;
скорочуються витрати на енергоносії;
пінопласт легко обробляється, при монтажі не потрібні спеціальні інструменти та механізми;
в процесі обробки пінопласту не утворюється пил, волокна, не виділяються шкідливі речовини;
до складу пінопласту входять антипірени — речовини, що ускладнюють горіння.
ПЕНОПЛАСТ ЗБЕРІГАЄ СТІНИ СУХИМИ і теплом

Численні дослідження показали, що більше 70% втрат тепла відбувається через огороджувальні конструкції, з них не менше половини припадає на стіни.

Утеплення пінопластом дозволяє зберегти більшу частину теплової енергії і зрушити точку роси — температуру утворення конденсату — до зовнішніх сторонам стін, тобто запобігти їх намокання і подальше руйнування.

Застосування пінопласту дає можливість перемістити точку роси всередину теплоізолюючого шару, тим самим максимально підвищити ефективність утеплення і продовжити термін служби несучих конструкцій.

вартість утеплення

Теплопровідність пінопласту становить 0,032-0,036 Вт / м * К, що на 60% нижче, ніж у мінеральної вати. Це дозволяє зменшити товщину теплоізолюючого шару і знизити витрати на утеплювач.

При використанні пінопласту і мінеральної вати орієнтовна вартість теплоізоляції становить 325 руб. / Кв. м і 585 руб. / кв. м відповідно.

Чи шкідливий пінопласт

Пінопласт найбільш безпечний з усіх існуючих утеплювачів — він на 90% — 95% складається з повітря і не містить єднальних фенолформальдегідних смол.

На відміну від мінераловатних утеплювачів пінопласт не розпорошувати мікрочастинки і не є алергеном.

При нагріванні пінопласт виділяє стирол, але в звичайних умовах його концентрація вкрай мала і не перевищує встановлену ГДК.

пожежонебезпека пінопласту

Незважаючи на те, що до складу пінопласту входять антипірени — речовини, що підвищують вогнестійкість, матеріал може підтримувати горіння.

У залежності від марки пінопласти мають групу горючості від Г1 (слабо горючі матеріали) до Г4 (сильно горючі матеріали).

При утепленні будинку своїми руками необхідно враховувати цю властивість і приймати всі необхідні заходи для забезпечення пожежної безпеки.

Як краще утеплювати стіни: зовні або зсередини

Перевагами утеплення стін зсередини є спрощена технологія монтажу і більш низькі витрати, однак у цього способу багато протипоказань.

Якщо в звичайних умовах точка роси знаходиться в товщі стіни, то при зниженні зовнішньої температури вона зміщується до внутрішньої поверхні. При різкому похолоданні стіна промерзає, точка роси опиняється на кордоні з утеплювачем, і на несучих конструкціях утворюється конденсат.

Утеплення зсередини можливе за таких умов:

в даному регіоні не буває дуже низьких температур;
будинок призначений для постійного проживання і обладнаний ефективними системами вентиляції та опалення;
всі конструкції будинку, за винятком стін, утеплені; необхідна товщина пінопласту не перевищує 5 см;
в силу яких-небудь причин утеплення зовні неможливо.
Необхідні матеріали та інструмент

Для роботи потрібні наступні матеріали:

пінопласт фасадний щільністю не нижче 25 кг / куб.м;
сітка армована щільністю не менше 140 г / кв.м;
грунтовка;
клей для кріплення пінопласту;
клей для кріплення армуючої сітки;
піна монтажна (без толуолу);
дюбелі зонтичні.
Необхідний інструмент:

пила;
будівельний ніж;
дриль ударна;
молоток;
рівень;
шпателі;
кисть малярська (валик);
наждачний папір;
терка.
Етапи утеплення стін пінопластом

Роботи з утеплення складаються з декількох етапів:

Підготовка стін. Стіни очищаються від старої фарби і обсипається штукатурки, після чого вирівнюються за допомогою шпаклівки і грунтуються. Перепад рівня стін не повинен перевищувати 1-2 см га 3 м. В іншому випадку під пінопластом утворюються порожнечі, і міцність конструкції зменшиться.

Підготовка пінопласту.
Звичайний пінопласт не вимагає спеціальної підготовки. Його гладку поверхню необхідно обробити голчастим валиком для гіпсокартону, це поліпшить зчеплення з клеїть сумішшю.

Утеплення вікон. Перед тим, як приступити до монтажу пінопласту на стіни, необхідно утеплити зовнішні укоси і відливи вікон. Особливу увагу слід приділити порожнинах під підвіконням — вони заповнюються пінопластом і запінюються.
Утеплювач для укосів повинен мати припуск по ширині 1 см, це необхідно для подальшого формування стиків з утеплювачем стін.

Монтаж утеплювача на стіни. Монтаж пінопласту на стіни починається від фундаменту.
Особлива увага приділяється першим (стартового) ряду — його необхідно виставити по рівню. Наступні ряди укладаються «вразбежку», тобто стики плит верхнього ряду повинні припадати на середини плит нижнього ряду.

При обклеюванні кутів необхідно передбачити зчеплення плит суміжних стін за схемою «шип-паз».

Ширина стиків між плитами пінопласту не повинна перевищувати 2 мм. Більш широкі щілини заповнюються пінопластом і запінюються.

Залежно від якості поверхні стіни застосовується один з трьох способів наклеювання пінопласту:

при нерівностях стіни менше 3 мм суміш наноситься на всю поверхню плити, для цього використовується широкий шпатель із зубами 10 × 10 мм. Після нанесення клею плита встановлюється на місце і притискається до стіни. Зусилля повинне забезпечити рівномірний розподіл суміші по поверхні основи;
при нерівностях стіни до 5 мм суміш наноситься смугами по периметру (на відстані 2 см від краю) і посередині плити. Для того щоб при монтажі міг вийти зайве повітря, у смугах клеїть складу залишаються розриви;
при нерівностях стіни до 15 мм суміш наноситься смугами шириною 6 см і заввишки 2 см по периметру плити на відстані 2 см від краю. Залишилося площа заповнюється «маячками» з розчину діаметром 10 см і висотою 2 см. На площі 1 кв.м рівномірно розподіляється 10-15 «маячків». У смугах клеїть складу, розташованих по периметру, залишаються розриви.
Не раніше ніж через 72 години (час, необхідний для затвердванія клею) проводиться кріплення дюбелями.

Для кріплення використовують зонтичні дюбелі довжиною не менше 90 мм і діаметром 8 мм. Необхідна довжина дюбелів визначається за формулою: товщина пінопласту + 40 мм кріплення до міцного основи. Якщо стіни будинку складені з шлакоблоку або покриті товстим шаром штукатурки, довжина дюбеля збільшується до 120 мм.

Найбільш ефективна схема кріплення, при якій один дюбель забивається в центрі, а 4 дюбеля розташовуються по кутах плити на відстані 70-100 мм від краю. Перед тим, як забивати дюбель, отвір необхідно очистити від крихти і пилу.

Кріплення повинен бути нерухомим, при цьому капелюшок дюбеля топиться в пінопласт на глибину не менше 1 мм. Після завершення кріплення капелюшки дюбелів необхідно зашпаклювати розчином для кріплення армуючої сітки.

Армування утеплювача. Для посилення конструкції і підвищення міцності зовнішньої поверхні пінопласт оклеивается армуючої сіткою. Клеїть наноситься на всю поверхню змонтованих плит шаром товщиною близько 2 мм. Сітка укладається на розчин, утапливается і розгладжується шпателем.

При наклеюванні сітки на кути будинку перехльости на суміжні стіни повинні становити не менше 20 см.

Через 72 години після наклеювання сітки наноситься ще один, вирівнюючий шар розчину, що клеїть товщиною близько 3 мм. Після остаточного висихання цього шару утеплювач готовий до фінішної обробки.


Tags:

Утепление стен


Similar posts

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*